Ana Sayfa  · 

Sizi içtenlikle ve sevgiyle davet ediyoruz!

Yukarıda aktarılan İncil ayeti, dikkatimizi son derece önemli bir meseleye çekiyor. Dinlerin çoğu insanları doğru yola sevkedip neyin yanlış, neyin doğru olduğunu göstermeyi amaçlıyorlar. Oysa günahlı insanın aslında başka bir şeye ihtiyacı vardır: Kendisi ile Kutsal Tanrı arasındaki korkunç uçurum üzerinde köprü kuran, Kutsal Tanrı'ya yaklaşmasına ve O'nu gerçekten tanımasına yardım eden birisine ihtiyacı vardır. İşte, aktarılan İncil ayetinde, İsa Mesih bunu gerçekleştiren şahsın kendisi olduğunu söylüyor.

  • İsa Mesih sadece Tanrı'ya giden yolu gösteren bir peygamber değildir, kendisi bizim için yol ve köprü oldu. Ancak O'nun aracılığıyla Tanrıyla kişisel bir ilişkiye sahip olduk.
  • İsa Mesih sadece gerçeği bize ileten bir haberci değildir, kendisi bütün varlığıyla gerçeği ifade edip yansıtıyor. Yani kendisiyle, yaşamıyla ve sözleriyle içten ilgilendiğimizde Tanrı'nın gerçeğiyle karşılaşmış olduk.
  • İsa Mesih sadece yaşam hakkında bize bilgi vermekle kalmadı, O günahsız yaşamını çarmıhta uğrumuza feda etti ki, O'nun sayesinde biz günahlarımızdan kurtulmuş olarak şimdiden sonsuza dek Kutsal Tanrı'nın huzurunda yaşayabilelim.

Unsere Absicht und unser Wunsch ist, diese erhabenen Reichtümer, die wir durch Jesus Christus empfangen haben, mit Ihnen zu teilen, ja noch mehr, dass auch Sie eines Tages die gleichen Schätze besitzen.

Niyetimiz ve arzumuz İsa Mesih sayesinde sahip olduğumuz bu yüce değerleri sizinle paylaşmak, hatta sizin de bir gün aynı değerlere sahip olmanızdır.